Kalendarz liturgiczny

  

Msze Święte 

Niedziele i święta

godz. 7:30, 9:30, 
11:00 i 18:00

Dni powszednie:

poniedziałek - sobota
godz.: 6.40 i 18.00

 

Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Święta

Wiadomości diecezjalne:

Twoja przeglądarka nie akceptuje pływających ramek!

W czasie swojego świadectwa młodzi werbiści mówili, jakie trudności spotykają ich w Polsce.  Na początku wszystko wydawało im się bardzo skomplikowane począwszy od języka polskiego w wielką ilością dziwnych dla nich dźwięków, a także odmiennej kuchni z dużą ilością chleba i ziemniaków. Mimo różnego rodzaju problemów przeżyli już w kraju św. Jana Pawła II ponad trzy lata, a w ciągu dwóch najbliższych lat mają w planie ukończyć studia magisterskie, złożyć śluby wieczyste i przyjąć święcenia kapłańskie. Parafianie na czele z księdzem Markiem i wikariuszem Piotrem zapewnili ich o modlitwie i życzyli powodzenia na kolejne lata pobytu w Polsce. 

Wraz z klerykami miałem okazję przekazać swoim rodakom wiadomość, że w listopadzie udaję się również do pracy misyjnej w Indonezji do seminarium w Ledalero, skąd pochodzą klerycy Juliusz i Franciszek. Była to dobra okazja, aby zaprosić do współpracy w dziele misyjnym Kościoła, które od ponad 100 lat prowadzą Misjonarze Werbiści na całym świecie. Niech Bóg nam błogosławi w pracy misyjnej i apostolskiej.

o. Józef Trzebuniak