Nowe wskazania duszpasterskie Biskupa Ordynariusza na czas epidemii 26 marca 2020
Slider

W ZWIĄZKU Z NOWYMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI ZGROMADZEŃ W CZASIE EPIDEMII INFORMUJEMY, ŻE :

1. W KOŚCIELE W TRAKCIE LITURGII MOŻE UCZESTNICZYĆ 5 OSÓB ZACHOWUJĄC BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ.

Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję, nie przekraczając 5 osób.

2. WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA NA MSZĘ ŚWIĘTĄ I SPOWIEDŹ W GODZ. 11-12 WYŁĄCZNIE PRZEZ ZAKRYSTIĘ.

3. W TRAKCIE SPOWIEDZI ŚW. W KOŚCIELE RÓWNIEŻ MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO 5 OSÓB. POZOSTALI MOGĄ CZEKAĆ PRZED KOŚCIOŁEM ZACHOWUJĄC BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ.

W przypadku niestosowania się do powyższych zasad kościół może zostać zamknięty.

Powyższe wskazania mogą ulec zmianie w momencie, gdy otrzymamy od księdza biskupa konkretne wytyczne odpowiadające obecnemu stanowi prawnemu w Polsce.