IV Niedziela Wielkanocna - 21.04.2024r.

Dziś przypada 4 niedziela wielkanocna, zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Ojciec i Pasterz, to dwa biblijne obrazy ukazujące rzeczywistość ludzkiego życia i pomagające, choć po części, odkryć tajemnicę miłości Boga. Czyńmy wszystko, co możliwe, by nie tylko tę miłość Boga poznać, ale jej doświadczać. Bez żadnej obawy i pozbawieni niepewności, poddajmy się ojcowskiej i pasterskiej miłości Boga; pozwólmy by Bóg prowadził nas jak swoje dzieci, by Chrystus – jako dobry Pasterz – prowadził nas do Ojca.

1. Bóg zapłać za składane w zeszłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 7610zł.
  2. Wielkie podziękowanie, Bóg zapłać, władzom gminy za przyczynienie się do naprawy ulicy Kościelnej. Przy tej okazji został wyasfaltowany parking, który jest własnością naszej parafii. W związku z tym współuczestniczymy w kosztach. W przyszłą niedzielę składka ze Mszy świętych zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów. Polecam to dzieło Waszej ofiarności.
  3. Dziś do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiary przeznaczone na diecezjalne radio Anioł Beskidów.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z przysiółka W tym tygodniu w sobotę  prosimy o tę posługę parafian z przysiółków Pijaki, za Groble, Pagorek
  5. W tym tygodniu:

- W poniedziałek –  Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji od godz. 16:00.

- We wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- W środę – Msza św. dziękczynna w int. ks. prob. Marka z okazji imienin.

- W czwartek – Wspomnienie św. Marka, ewangelisty. O godz. 15.45 spotkanie Płomyków Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów. Podczas wieczornej Mszy św. chcemy wraz z urzędnikami naszej gminy podziękować Bogu za minioną kadencję.

- W piątek –  32 rocznica święceń biskupich ks. bpa. Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- W sobotęO godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla dzieci z klas III