OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV niedziela zwykła – 12.09.21

Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Dzień wyniesienia na ołtarze ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Wyznanie wiary w Chrystusa ukrzyżowanego nie może jednak zatrzymać się i ograniczyć jedynie do słownych deklaracji. Wiara w tajemnicę paschalną, czyli w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, powinna wyrażać się w naszych postawach życiowych. Wyznanie wiary w Chrystusa prowadzi do dźwigania krzyża, a to nie tylko doświadczenie cierpienia, ale przede wszystkim realizacja miłości.

Sładka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

Dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu na Hrobaczej Łące: Sponsorom – Państwu Rajdom-właścicielom rzeźni w Porąbce Państwu Bronowskim - właścicielom piekarni w Czernichowie. Naszej orkiestrze, panu Maćkowi i siostrom kanoniczkom. Panu Jackowi za nagłośnienie. Uczestniczącym w Drodze Krzyżowej wraz z siostrą Virginią. Naszemu Sokołowi, paniom z zespołu charytatywnego i Koła Gospodyń Wiejskich, posługującym przy stołach. Naszej Straży Pożarnej, pani Monice i przygotowującym posiłek oraz pieczącym ciasta. Panu Tadeuszowi Koniorowi. Wszystkim za wszystko - Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z przysiółków Wojtasy. W sobotę prosimy o tę posługę mieszkańców z przysiółka Zątki.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma. Po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji.

- we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- w czwartek – wspomnienie – św. męczenników Korneliusza i Cypriana. Z racji 16 września w naszej parafii oddajemy cześć św. Janowi Pawłowi II. Adoracja od godz. 16.00.

- w piątek  Z racji III piątku miesiąca koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.16.00 i różaniec. Msza św. w int. ojca świętego, duchowieństwa, ojczyzny, o pokój na świecie i dzieł Radia Maryja.

- w sobotę – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

- w niedzielę – Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Kazania wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. Jacek Pędziwiatr. W związku z odpustem bardzo proszę o uporządkowane grobów i ich otoczenia na starym cmentarzu tych, którzy mają na nim groby swoich bliskich. Tradycyjnie zapraszam wszystkie poczty sztandarowe, Sokoła, Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, Dzieci Maryi, Młodzież, naszą orkiestrę i wszystkich parafian i gości.

Przypominam, że spowiadamy przed każdą Mszą Świętą.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są również albumy i książki o dzisiejszym błogosławionym ks. prymasie Wyszyńskim.

Pierwsze spotkanie biblijne dziś u sióstr Kanoniczek o godz. 15.00. Zapraszamy